Tarnobrzeg: Promocja książki "Spichlerz zaczarowany" Adama Wójcika - Łużyckiego

• 11-07-2018
Tarnobrzeg: Promocja książki "Spichlerz zaczarowany" Adama Wójcika - Łużyckiego MBP w Tarnobrzegu

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka oraz Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega zapraszają 11 lipca 2018 r. o godz. 18.00 do sali odczytowej MBP (ul. Szeroka 13) na promocję książki "Spichlerz zaczarowany" Adam Wójcika - Łużyckiego - założyciela i pierwszego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, autorytetu w dziedzinie konserwacji zabytków.

"Spichlerz zaczarowany" to opowieść o niezwykłym budynku w Tarnobrzegu, będącym dzisiaj siedzibą ważnej placówki muzealnej. Wcześniej, przez blisko półtora wieku, przechowywano w nim zboże, a od ponad ćwierćwiecza przechowuje się w jego murach liczne pamiątki przeszłości. Na przełomie XX i XXI wieku zgromadzono tu nie tylko cenne zbiory, ale też urządzono wiele znaczących wystaw, koncertów muzyki poważnej, recitali gwiazd polskiej estrady, wykładów najwybitniejszych uczonych, występów znanych aktorów; powstało tu sporo cennych publikacji, działała muzealna pracownia konserwatorska i drukarnia offsetowa. Spichlerz od października 1991 roku był pierwszą siedzibą Muzeum Historycznego m. Tarnobrzega; od września 2013 roku jest siedzibą jego Oddziału - Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.

Źródło: MBP w Tarnobrzegu