Jasło: Na ścieżkach "Małego Księcia" – warsztaty dla seniorów

• 13-07-2018
Jasło: Na ścieżkach "Małego Księcia" – warsztaty dla seniorów MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów do udziału w letnich warsztatach literacko-fotograficznych "Tropem Małego Księcia" prowadzonych przez Pawła Kulę, animatora kultury oraz artedukatora.

Podczas 3-dniowych warsztatów seniorzy spojrzą na najbliższą okolicę przez pryzmat literatury Antoine’a de Saint-Exupéry'ego. Będą szukać literackich odniesień do "Małego Księcia" pośród przestrzeni miejskiej i tworzyć artystyczne fotografie, które uzupełnione tekstem stanowić będą multimedialny przewodnik po najbliższej okolicy inspirowany tropami literackimi. Powstanie także wystawa dokumentująca etapy pracy nad przewodnikiem.

Warsztaty odbędą się 17-19 lipca w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w godz. 9.30-13.30.

Chętnych prosimy o zgłoszenia udziału w siedzibie Biblioteki do Anny Filip lub telefonicznie: 13 446 26 02 (wew. 37) bądź mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lipca br.  Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu "Biblio-aktywni!", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu "Partnerstwo dla książki", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej "Michalina", Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ", Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

MBP w Jaśle