Przeworsk: Wystawa "Średniowieczny Przeworsk – obrazki z życia miasta"

• 20-06-2018

Z okazji 625. rocznicy nadania praw miejskich dla Przeworska Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia (ul. Piłsudskiego 8) przygotowała wystawę "Średniowieczny Przeworsk – obrazki z życia miasta".

W holu Wypożyczalni dla Dorosłych zwiedzający mogą przenieść się w zamierzchłe czasy i zapoznać się z życiem codziennym ówczesnych mieszkańców Przeworska. Na wystawie zamieszczono krótką historię miasta oraz interesujące ciekawostki z wydarzeń owej epoki. Ilustrują ją ryciny nawiązujące do średniowiecznych drzeworytów.

Źródło: MBP w Przeworsku