Przemyśl: "Przystanek Poezja" z Agatą Lalik

• 24-05-2018
Przemyśl: "Przystanek Poezja" z Agatą Lalik CK w Przemyślu

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 24 maja 2018 r. o godz. 17.00 na kolejne spotkanie autorskie z cyklu "Przystanek Poezja", które poświęcone będzie twórczości Agaty Lalik z Woli Korzenieckiej.

Jak podają organizatorzy, Agata Lalik to poetka o wszechstronnych zainteresowaniach, pasjonatka gór, pieszych wędrówek i historii, a także rękodzieła. Lokalna patriotka i społeczniczka, jest m.in. zasłużoną honorową dawczynią krwi, członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Birczy i Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Przemyska". W 2015 r. zdobyła II miejsce w Konkursie  Poetyckim "Poeta przyrodniczy" zorganizowanym przez  Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, a w 2016 r. wydała swój pierwszy tomik "Rzeka życia". Pisze z potrzeby serca, inspiruje ją wszystko co wokół, od uczuć poczynając, po wydarzenia i opisy przyrody kończąc. Kocha koty, kwiaty i słodycze. Mówi o sobie, że jest optymistką. Zawsze uśmiechnięta, choć jej utwory niejednokrotnie zaskakują refleksyjną tematyką - wtedy ukazuje drugą stronę swojej osobowości (i dlatego też mały zbiorek z  jej utworami, który zostanie specjalnie przygotowany dla każdego gościa "Przystanku Poezja",  zatytułowano "Druga strona").

Wieczór uświetni występ zespołu wokalnego "Trio X", zaś  wiersze autorki zaprezentowane zostaną w jej własnej interpretacji oraz w wykonaniu Grupy Teatralnej "Garderoba" z CK w Przemyślu.

Źródło: CK w Przemyślu