Tarnobrzeg: Wystawa "Literacki Tarnobrzeg"

• 21-05-2018
Tarnobrzeg: Wystawa "Literacki Tarnobrzeg" MBP w Tarnobrzegu

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka (ul. Szeroka 13) zaprasza w dniach 8-30 maja 2018 r. na wystawę "Literacki Tarnobrzeg" przygotowaną z okazji  425. rocznicy lokacji miasta.

Na wystawie znajdują się wydawnictwa, które ukazały się w Tarnobrzegu, traktują o mieście oraz reprezentują autorów z nim związanych. Eksponowany jest dorobek literacki 58 autorów, na który składają się zróżnicowane pod względem gatunku i treści publikacje (m.in. powieści, opowiadania, tomiki poezji, publikacje historyczne, biograficzne, przewodniki, albumy), a także historyczne zdjęcia Tarnobrzega oraz wybrane fragmenty "Pamiętników włościanina" Jana Słomki charakteryzujące życie codzienne oraz wydarzenia miejskie z II poł. XIX i początków XX wieku.

Źródło: MBP w Tarnobrzegu