• 17-05-2018
Przemyśl: "Cud Irlandii, czyli tajemnice geniuszy wieków ciemnych" - wykład Grażyny Niezgody PBP

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na drugi wykład Grażyny Niezgody z cyklu "Najpiękniejsze księgi świata". Spotkanie "Cud Irlandii, czyli tajemnice geniuszy wieków ciemnych" odbędzie się 17 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8.

W trakcie wykładu będzie mowa m.in. o księgach Konstantyna Wielkiego, księgach irlandzkich (Księga z Kells, Księga z Durrow, Ewangeliarz z Lindisfarne), księgach karolińskich, ośrodkach miniatorskich we Francji i Hiszpanii, bestiariuszach, skryptoriach czy bibliotekach klasztornych.

Źródło: PBP