Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim

• 22-03-2018
Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza 22 marca 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim. Stalowowolski literat przedstawi swoją najnowszą publikację "W bliskim kręgu: recenzje i biogramy".

– Myśl wydania książki z recenzjami autorów, z którymi się znałem lub przyjaźniłem zrodziła się 3 lata temu. Służyły głównie jako słowo wstępne na promocjach. Niektóre tylko były publikowane w nieistniejącym już mieleckim "Nadwisłoczu", w skromnych rozmiarach w "Naszym Domu - Rzeszowie" czy lokalnej "Sztafecie", a ostatnio także w "Gazecie Kulturalnej". Większość nie miała jednak takiego szczęścia. Publikacja książkowa załatwia niejako lukę sprzed lat – pisze autor we wstępie publikacji, w której znajdziemy recenzje publikacji  i biogramy takich autorów jak Ryszard Mścisz, Małgorzata Żurecka, Mirosław Grudzień, Czesław Główka czy Anatol Diaczyński.

Mirosław Osowski urodził się w 1942 roku w Grabowie koło Łęczycy. Nauki pobierał m.in. w Niższym Seminarium Duchownym OO. Oblatów w Markowicach, ukończył filologię polską, pracował jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego "Mysłowice", był również nauczycielem. Jest autorem powieści ("Tomasz", "Domki z kart", "Świniobicie", "Powołanie") oraz wieloletnim współpracownikiem prasy regionalnej - pisywał m.in. do tygodnika "Sztafeta", "Tygodnika Nadwiślańskiego", "Echa Dnia". W swoim dorobku ma również książkę wspomnieniową "W krainie dzieciństwa" czy 4-tomową "Sagę rodu Oryszów". Wydał także dwa tomiki poezji – "Jesień" i "Jesień 2". Za twórczość literacką został wielokrotnie nagrodzony (m.in. otrzymał dwukrotnie nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli "Gałązka Sosny" -  w 2003 oraz 2017 roku).

MBP w Stalowej Woli