Jasło: Wystawa "Dawni mistrzowie mówią"

  • 19-02-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Wystawa "Dawni mistrzowie mówią" MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy "Dawni mistrzowie mówią. Jasielscy malarze cz.1" czynnej od 1 lutego do 15 kwietnia 2018 r. w siedzibie MBP przy ul. Kołłątaja 1.

Wystawa poświęcona jest zmarłym malarzom, którzy tworzyli w Jaśle bądź byli z nim związani przez fakt urodzenia lub chwilowego pobytu. Są wśród nich m.in. Apolinary Kotowicz, Zdzisław Truskolaski, Ignacy Pinkas i kolorysta Jan Wodyński, a także Leon Chwistek, który znalazł się tu dzięki wielkiej miłości do pięknej jaślanki Olgi Steinhausówny, siostry Hugona.

W pamięci wielu ciągle pozostają też artyści tacy jak Leokadia Radwańska-Dybaś, Zbigniew Kolanko, Jan Dyląg czy Zdzisław Barzyk, którzy jeszcze niedawno przeżywali z nami wernisaże, działali w kraju i za granicą na rzecz społeczności lokalnych zaznaczając swoją aktywność w Nieformalnym Stowarzyszeniu Plastyków Jasielskich "Plaja" oraz innych grupach artystycznych.

Wystawa jest formą uznania dla wszystkich twórców, których wkład w kształtowanie i utrwalanie kultury Jasła jest nieoceniony.

MBP w Jaśle

 

Czytany 277 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij