Jasło: V dyktando regionalne w MBP w Jaśle

• 16 listopad 2017
Jasło: V dyktando regionalne w MBP w Jaśle MBP w Jaśle

Dużo czytasz? Masz ambicję by zostać regionalnym mistrzem słowa?  Nie czekaj! Zgłoś swój udział w V dyktandzie regionalnym „Jasielszczyzna zna polszczyznę!” i sprawdź swoje siły!

16 listopada 2017 o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza miłośników pięknej polszczyzny na piąte dyktando regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę”.  Prócz zmagań językowych, uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gościem specjalnym. W trakcie oczekiwania na wyniki dyktanda – Grzegorz Leszczyński, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor „Polonicum” wygłosi wykład: „Słowo w czasach milczenia. Po co wędrować przez tajemnice języka?”
Dyktando to spotkanie pełne dobrej zabawy i pogodnej atmosfery, w którym tak naprawdę każdy zostaje zwycięzcą, bo poznaje lepiej język ojczysty.
Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa/gimnazjum/szkoła ponadgimnazjalna/osoby dorosłe, e-mail lub telefon kontaktowy) do 13 listopada 2017 drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Współorganizatorem V dyktanda regionalnego jest Jasielski Dom Kultury.

Regulamin dyktanda dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl

Zapraszamy!

MBP w Jaśle