Lubaczów: Spotkanie autorskie z Adamem Łazarem

  • 17-10-2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Lubaczów: Spotkanie autorskie z Adamem Łazarem http://www.mbp.lubaczow.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem, które odbędzie się 17 października o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Adam Łazar – nauczyciel, historyk, regionalista, społecznik, dziennikarz. W zawodzie nauczycielskim przepracował 42 lata, ucząc w latach 1962-2004 w lubaczowskich szkołach. Jest autorem lub współautorem publikacji metodycznych dla nauczycieli. Jego pasją jest dziennikarstwo. Opublikował ponad dwa tysiące artykułów i notatek prasowych. Pisał między innymi w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”. Swoimi artykułami wspierał i wspiera czasopisma lokalne. Od początku ukazywania się edycji „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” jest jej stałym korespondentem. Za publikacje w czasopismach katolickich został laureatem medalu „Mater Verbi”.

Autor jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Towarzystwo to wydaje „Roczniki Lubaczowskie” oraz co roku magazyn historyczno-kulturalny „Lubaczów”. W publikacjach tych znajdują się jego artykuły historyczne i z cyklu „W kręgu sacrum”. Autor albumów: „Wędrujemy roztoczańskim szlakiem św. Brata Alberta”, „Architektura kościelna. Zabytki Ziemi Lubaczowskiej”, „Oleszyce. Na przestrzeni wieków”.

Źródło: http://www.mbp.lubaczow.pl

 

Czytany 173 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij