Sanok: Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku - oficjalne otwarcie biblioteki po remoncie - zaproszenie

• 11-12-2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza wszystkich czytelników i miłośników książek na cykl imprez związanych z oficjalnym otwarciem biblioteki po remoncie.

W CZWARTEK, 11 grudnia 2014 r., o godz. 18.00 odbędzie się prezentacja najnowszych publikacji dr. Tomasza Chomiszczaka dotyczących Mariana Pankowskiego: „Mistrz ceremonii. Marian Pankowski – od filologii do rytuału” i „Lekcje mistrzowskie. Artykuły brukselskie o literaturze”.

Na PIĄTEK, 12 grudnia 2014 r,, na godz. 12.00, przewidziane jest oficjalne otwarcie biblioteki: monodram „Janusza Szubera prosta przypowieść o egzystencji” w wykonaniu Michała Chołki z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, z muzyką Roberta Handermandera, wystąpienie dyr. Leszka Puchały „Od pomysłu do realizacji – prezentacja projektu remontu i rozbudowy MBP w Sanoku” i wykład gościa specjalnego, dyr. Instytutu Książki Grzegorza Gaudena, zatytułowany „Biblioteka+ – coś więcej niż myślisz”.

Również w piątek, o godz. 18.00, w naszej Galerii 20 odbędzie się wernisaż malarstwa Oksany Kulczyckiej "Formy ulotne".

W SOBOTĘ, 13 grudnia 2014 r. zapraszamy do Strefy dla Dzieci. Zaczynamy o godz. 11.00 - spektaklem teatru marionetek „Cyrk Hrynek” w wykonaniu Henryka Hryniewickiego z Teatru „Maska” w Rzeszowie; potem odbędzie się wykład Małgorzaty Sierżęgi z WiMBP w Rzeszowie „Rola książki i głośnego czytania w życiu dziecka”, a na zakończenie - "Wielkie Zamieszanie", czyli czym, jak i w co można bawić się po remoncie w Strefie dla Dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: www.biblioteka.sanok.pl