Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Wypożyczalnia Muzyczna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim pod hasłem KRESY W LITERATURZE

• 28-10-2014

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Wypożyczalnia Muzyczna
zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim
pod hasłem KRESY W LITERATURZE

Spotkanie połączone będzie z promocją książek "Róża i kamień. Podróże na kresy" oraz „Śladami słów skrzydlatych… Pomniki pisarzy i poetów polskich na Kresach Południowych dawnej Rzeczpospolitej”

Zapraszamy 28 października 2014 r., godz. 17.00 - Wypożyczalnia Muzyczna, ul. S.Żeromskiego 2 w Rzeszowie.

Wstęp wolny!

Mariusz Olbromski – poeta, muzealnik, działacz kultury, autor – niedawno wznowionej i rozszerzonej – publikacji „Śladami słów skrzydlatych, pomniki pisarzy i poetów polskich na kresach południowych dawnej Rzeczpospolitej”.

Książka Mariusza Olbromskiego, jak pisze we "Wstępie" Ewa Ziółkowska – Wiceprezes Zarządu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, jest: …swoistą wędrówką śladami biografii i dzieł całej plejady polskich pisarzy, od Mikołaja Reja po Jerzego Janickiego, od renesansu po czasy współczesne. To rodzaj albumowego wydania historii literatury polskiej związanej z obszarem dawnych Kresów Południowo-Wschodnich.