Boguchwała: Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

• 27-06-2019
Boguchwała: Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim GBP w Boguchwale

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale (ul. Suszyckich 13) zaprasza na spotkanie z Jakubem Małeckim, pisarzem zaliczanym początkowo do nurtu fantastyki, obecnie piszącym głównie literaturę obyczajową.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki odbędzie się 27 czerwca 2019 r., początek o godz. 17.00.

JAKUB MAŁECKI  – pisarz, autor dziesięciu książek m.in. bestsellerowego "Dygotu", "Rdzy" oraz "Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz dwukrotnie nagrody Książka Miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI", nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus", nagrody im. Stanisława Barańczaka oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Publikował w "Przekroju", "Newsweeku", "Polityce", "Angorze", "Miesięczniku ZNAK", "Nowej Fantastyce" i "Tygodniku Powszechnym". W roku 2017 został laureatem stypendium "Młoda Polska" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: FB