Rudnik nad Sanem: Promocja książki "Polskie meble plecione"

• 20-02-2019
Rudnik nad Sanem: Promocja książki "Polskie meble plecione" MOK Rudnik nad Sanem

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem oraz dr Anna Feliks z Muzeum Narodowego w Warszawie zapraszają na spotkanie promocyjne książki "Polskie meble plecione".

Polska w dwudziestoleciu międzywojennym była największym na świecie producentem mebli wiklinowych, a ich wytwórczość była wówczas kilkakrotnie większa niż stolarskich. Jak bardzo popularne były meble plecione w 2 połowie XIX i 1 połowie XX wieku pokazują fotografie archiwalne. Na rozwój mody i powszechnego zwyczaju używania mebli plecionych w Polsce, wpływ miało uznanie materiałów plecionkarskich, jako wytrzymałych, tanich, higienicznych, naturalnych, czyli ekologicznych, a także, co bardzo istotne, zapewniających niepowtarzalne wykonanie wyrobów w dobie seryjnej, przemysłowej produkcji XIX wieku.

Wydarzenie odbędzie się 20 lutego o godzinie 17 w sali konferencyjnej Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem (ul. Mickiewicza 41).

Podczas spotkania można będzie nabyć książkę z autografem autorki.

Źródło: MOK Rudnik nad Sanem