Lubaczów: "Lekcja czytania" i spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

• 11-01-2019
Lubaczów: "Lekcja czytania" i spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem MBP w Lubaczowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie (ul. Kościuszki 18) zaprasza na "Lekcję czytania" i spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, które odbędą się 11 stycznia 2019 r. w Czytelni dla Dorosłych (godz. 10.00) oraz Oddziale dla Dzieci (godz. 11.00) Biblioteki.

Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

"Lekcje czytania" to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.

Źródło: MBP w Lubaczowie