#cojaczytam: II edycja konkursu promującego czytelnictwo

• 11-09-2019
#cojaczytam: II edycja konkursu promującego czytelnictwo Fundacja Nowoczesna Polska

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w II edycji konkursu #cojaczytam. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo i udokumentowaniu jej w mediach społecznościowych. Prace konkursowe muszą być oznaczone hasztagami #wolnelektury i #cojaczytam. Przeprowadzone kampanie można zgłaszać poprzez formularz konkursowy znajdujący się na stronie biblioteki Wolne Lektury od 16 września do 16 listopada 2019 roku.

Konkurs skierowany jest dla 3-5-osobowych grup uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: 9-14 i 15-19 lat. Każdy zespół powinien pracować pod nadzorem opiekuna (np. nauczyciela bądź bibliotekarza), który na koniec zgłosi zespół do konkursu. Do wzięcia udziału w inicjatywie zaproszone są szkoły i inne instytucje oświatowe oraz biblioteki. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Przygotowując pracę konkursową - kampanię promującą czytelnictwo - uczestnicy uczą się pracy nad konkretnym projektem od samego początku aż do końca: od pomysłu do efektu końcowego. Trenują także pracę w grupie, terminowość i odpowiedzialność, a wykorzystują kreatywność. Przestrzenią do publikacji kampanii są media społecznościowe – doskonale znane dzisiejszej młodzieży. Nauczyciele, sprawując opiekę nad zespołami, mogą bliżej poznać wirtualny świat swoich podopiecznych i lepiej zrozumieć ich codzienność. Opublikowana kampania to także wartość dla instytucji i najbliższego otoczenia – jest prawdziwą zachętą do czytania książek.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki Wolne Lektury: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2019/

Źródło: SBP

Czytany 38 razy Ostatnio zmieniany 11-09-2019