Rekordowy efekt Wielkiej Zbiórki Książek 2019

• 11-07-2019

W ciągu dwóch miesięcy (kwiecień-maj 2019 r.) w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną po raz piąty przez Fundację Zaczytani.org zaangażowało się ponad 155 tys. osób, dzięki którym zebrana została rekordowa liczba 603 tys. książek.

Podczas akcji w 1300 miejscach 77 miastach w Polsce gromadzone były książki, które po skrupulatnej klasyfikacji trafią do Zaczytanych Bibliotek – otwartych książkowych regałów na oddziałach szpitalnych, w świetlicach środowiskowych, hospicjach i domach dziecka. Część książek zostanie przekazana do honorowych dawców krwi i Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a jeszcze inne staną się częścią całorocznego programu Bajkoterapii prowadzonego przez Fundację. Dzięki zebranym pozycjom oraz Fundacji Zaczytani.org powstanie ponad 100 nowych bibliotek, zasilone zostaną także regały 884 już istniejących.

Wielką Zbiórkę Książek 2019 pod swoje skrzydła wzięło KPMG. Działania wsparł również Alior Bank, partner strategiczny Fundacji Zaczytani.org, który prowadził zbiórkę w 104 placówkach na terenie całej Polski. Zbiórka była także objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Patronatami Honorowymi Prezydentów Zaczytanych Miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Źródło: zaczytani.org ; Rynek Książki