"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019" - nabór wniosków

• 07-06-2019

Instytut Książki ogłosił nabór wniosków w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019". Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2019 r.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 000,00 zł. Minimalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, a maksymalna – 30 000,00 zł.

O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" w 2016 r. i/lub w 2017 r. oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016–2020" są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Szczegółowe informacje na stronie:

Źródło: IK

Czytany 13 razy Ostatnio zmieniany 11-06-2019