XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• 31-05-2019
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"

"Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie" to hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".  W dniach 1-9 czerwca 2019 r. w całej Polsce odbywać się będą liczne imprezy czytelnicze – spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, sportowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Z tą myślą organizatorzy kampanii stworzyli otwartą grupę, w której można udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVIII OTCD w całym kraju: www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom

Patronem honorowym wydarzenia są Polski Komitet Olimpijski oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Źródło: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xviii-otcd

Czytany 141 razy Ostatnio zmieniany 10-06-2019