Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tydzień Bibliotek 2019

• 08-05-2019
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tydzień Bibliotek 2019 Paweł Kasperek

8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Święto, zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, było początkowo wydarzeniem branżowym.

Od 2004 roku rozpoczyna ono także oficjalnie Tydzień Bibliotek (8-15 maja) - ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, w trakcie której książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników, organizując okolicznościowe wydarzenia (spotkania autorskie, konferencje, warsztaty, a nawet… rajdy rowerowe).

Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek jest hasztag "#biblioteka". Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów oraz świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych

Źródło: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/

Czytany 81 razy Ostatnio zmieniany 08-05-2019