"Manifest Bibliotek dla Europy"

• 30-04-2019

Za sprawą IFLA oraz innych organizacji, które zajmują się sprawą bibliotek w Unii Europejskiej (LIBER, EBLIDA, SPARC Europe and Public Libraries 2030) powstał "Manifest Bibliotek dla Europy" ("Library Manifesto for Europe").

Dokument porusza sześć podstawowych kwestii, m.in. kwestię wsparcia dla bibliotek w dziedzinie tworzenia zaplecza dla rozwoju edukacji i umiejętności, badań, innowacji oraz dziedzictwa i kultury. Manifest adresowany jest do instytucji na poziomie europejskim, jak również tych w poszczególnych krajach, które mogą wymieniać się doświadczeniami w kwestiach wsparcia dla bibliotek.

Treść dokumentu dostępna jest na stronie: https://www.europe4libraries2019.eu/

Źródło: SBP