“Ojczysty – dodaj do ulubionych” – nabór wniosków

• 12-03-2019

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu “Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Na realizację projektu popularyzującego wiedzę o języku polskim można zdobyć od 10 do 75 tys. zł.

Program ma kształtować twórcze, odpowiedzialne i świadome postawy wobec języka polskiego, budować kompetencje językowe, doskonalić umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku. Program jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej “Ojczysty – dodaj do ulubionych” realizowanej przez Narodowe Centrum Kultury.

O dofinansowanie w ramach programu mogą się ubiegać samorządowe instytucje kultury, w tym biblioteki.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji projektów poprzez pokrycie części kosztów realizacji zadań takich, jak: projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu, w tym m.in. warsztaty, zabawy, gry; projekty popularyzujące wiedzę o języku, w tym m.in. wystawy, festiwale, konkursy tematyczne, konferencje, audycje radiowe i telewizyjne, kampanie i akcje społeczne; tworzenie stron i portali internetowych promujących język, popularyzujących wiedzę o języku polskim, zawierających treści kształtujące kompetencje językowe i komunikacyjne.

Wnioski składać można do1 kwietnia 2019 roku (każda instytucja może złożyć tylko jeden wniosek).

Źródło: Lustro Biblioteki