Plebiscyt Książka Roku 2018 – trwa głosowanie czytelników

• 05-02-2019

Trwa czwarta edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce. Internauci wybierają Książki Roku 2018 lubimyczytać.pl spośród 238 tytułów z 71 wydawnictw nominowanych w 12 kategoriach. W zeszłym roku w plebiscycie oddano ponad 117 tysięcy głosów.

Każdy internauta ma ich do dyspozycji 12, po jednym głosie w każdej plebiscytowej kategorii: literatura piękna; powieść historyczna; kryminał, sensacja, thriller; literatura obyczajowa, romans; literatura faktu, publicystyka; autobiografia, biografia, wspomnienia; literatura fantastyczna; science fiction; horror; literatura młodzieżowa; fantastyka młodzieżowa oraz literatura dziecięca. Głosowanie odbywające się na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt potrwa  do 28 lutego 2019 r. - wyniki ogłoszone zostana na początku marca.

Serwis Lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się niekwestionowanym liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza ​przeszło 3 mln użytkowników, którzy generują 17 mln odsłon. Czytelnicy wystawili książkom kilkanaście milionów ocen i kilka milionów opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii "Kultura w sieci" 2014, nagrodę "Firma Polskiego Internetu" czy Gazelę Biznesu 2018. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się około 2 tys. książek z 80 wydawnictw.

Źródło: Instytut Książki

Czytany 115 razy Ostatnio zmieniany 05-02-2019