Akcja #1Lib1Ref (Jeden Bibliotekarz, Jeden Przypis)

• 14-01-2019

15 stycznia 2019 r. rusza kolejna odsłona corocznej światowej akcji #1Lib1Ref zachęcającej bibliotekarzy do włączenia się w tworzenie Wikipedii poprzez dodawanie do haseł wirtualnej encyklopedii przypisów do wiarygodnych źródeł, dzięki czemu czytelnicy i czytelniczki z całego świata zyskają więcej zweryfikowanej wiedzy.

W Polsce akcję wspiera m.in. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Katedra Informatologii WDIB Uniwersytetu Warszawskiego. Na całym świecie biorą w niej udział dziesiątki lokalnych organizacji i sieci bibliotek. Kampania potrwa do 5 lutego 2019 r.

Więcej informacji: https://meta.wikimedia.org/wiki/The_Wikipedia_Library/1Lib1Ref

Źródło: SBP