1. Targi Książki o Sztuce w Krakowie

 • 30-11-2018
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (ul. Lipowa 4) zaprasza w dniach 8-9 grudnia 2018 r. na pierwszą edycję Targów Książki o Sztuce. W hallu Muzeum będzie można odwiedzić stoiska ponad 20 wydawców z Polski i zagranicy, a także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i dyskusjach poświęconych m.in. aktywnemu czytelnictwu i roli książek w kulturze.

Wystawcy: Blow Up Press, Bunkier Sztuki, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Contemporary Lynx, Dom Wydawniczy Rebis, Fundacja Bęc Zmiana, Fundacja Sztuk Wizualnych, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Non/Fiction, Timof Comics, Universitas, Wydawnictwo a5, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Bosz, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Komiksowe, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Wydawnictwo Wytwórnia.

Wydarzenia towarzyszące:

8.12.2018

 • 11.00-12.30 - Warsztaty z Aleksandrą Cieślak dla dzieci w wieku 6-10 lat inspirowane książką "Koala disco"
 • 13.00-14.30 - "Czego mogą uczyć książki?"- dyskusja praktyków i teoretyków działań edukacyjnych inspirowanych książką, w której udział wezmą: Aleksandra Cieślak - artystka, ilustratorka, Anna Pyzik - Dział Wiedzy o Sztuce (MOCAK), dr Marta Rusek - Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej, Wydział Polonistyki UJ i Magdalena Mazik, kierownik Działu Wiedzy o Sztuce (MOCAK). Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja scenariuszy warsztatów z cyklu "Aktywne czytanie" pozwalających na samodzielne przeprowadzenie zajęć tematycznych w domu lub w grupie zorganizowanej
 • 16.30-18.00 - "Moc sprawcza wydawcy" - Jaka jest współczesna rola książek w różnych obiegach kultury? Jak dystrybuować idee? Jak uczyć o sztuce? Czy książki mogą się jeszcze przyczynić do rewolucji? Dyskusja z udziałem Małgorzaty Szczurek - Wydawnictwo Karakter, Bogny Świątkowskiej - Fundacja Bęc Zmiana i Magdaleny Mazik, kierownika Działu Wiedzy o Sztuce (MOCAK).

9.12.2018

 • 13.00-14.30 - "Depresja, trauma, rewolucja. Współczesny komiks feministyczny" - spotkanie autorskie, w którym udział wezmą Daniel Chmielewski i Anna Krztoń
 • 16.00-17.30 - Spotkanie z nagradzanym plakacistą i projektantem książek prof. Władysławem Plutą
 • 18.00-19.00 - Spotkanie z Alicją Białą na jej wystawie "Wycinanki polskie"

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.mocak.pl/targi-ksiazki-o-sztuce-w-mocak-u

Źródło: MOCAK

 

Czytany 179 razy Ostatnio zmieniany 12-12-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij