Biblioteczna stacja radiowa - Radio Rajska

• 26-11-2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Stowarzyszenie Radiofonia uruchomiły internetową stację radiową. Radio Rajska będzie nadawać audycje poświęcone czytelnictwu i sprawom kultury w oparciu o formułę podkastu (nagrania online w formie odcinków).

Jak informuje Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie, "w Rajskim Radio usłyszeć będzie można audycje o bogatych książkowych i muzycznych zbiorach Biblioteki, nowościach wydawniczych i muzycznych, fragmenty prozy i audycje popularnonaukowe, a także otrzymać porady w zakresie ars quaerendi - sztuki korzystania zasobów Biblioteki".

Audycje dostępne na stronie https://soundcloud.com/wbp-rajska-krakow realizować będą zarówno pracownice i pracownicy Biblioteki, jak też zaprzyjaźnieni z instytucją aktywiści kulturalni.

Źródło: SBP

Czytany 87 razy Ostatnio zmieniany 03-12-2018