"Tak powstawała Niepodległa" - bezpłatna wystawa dla bibliotek

• 29-10-2018
"Tak powstawała Niepodległa" - bezpłatna wystawa dla bibliotek Biuro Programu "Niepodległa"

Biuro Programu "Niepodległa" zachęca biblioteki i inne placówki kultury do pobierania i udostępniania bezpłatnej wystawy przedstawiającej wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Tematyka plansz:

•  Walka o polską tożsamość do 1918 roku,
  •  Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918,
  •  Polska mozaika,
  •  Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości,
  •  Wyzwania systemu edukacji,
  •  Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku,
  •  Sportowy duch,
  •  Piękne rzeczy,
  •  Zdrowie i opieka medyczna,
  •  Architektura,
  •  W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój.

Autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu "Niepodległa"), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bezpłatną wystawę można pobrać ze strony:

Z ekspozycji można korzystać według własnego uznania - drukując całość, bądź poszczególne plansze, w dowolnej wielkości i na dowolnym nośniku.

Źródło: SBP

Czytany 41 razy Ostatnio zmieniany 30-10-2018