22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

• 11-10-2018

Arturo Perez Reverte w "Królowej Południa" pisał, że "książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę" - te właśnie słowa są hasłem przewodnim 22. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i idealnie oddają klimat towarzyszący odkrywaniu nowej literatury. Podczas tegorocznych targów, które odbędą się w dniach 25-28 października 2018 r. wszyscy czytelnicy będą mogli po raz kolejny zanurzyć się w świecie polskiej i zagranicznej twórczości literackiej, spotkać się z ulubionymi pisarzami i nabyć jeszcze ciepłe książkowe nowości. Między innymi ze Szwecji, która będzie gościem honorowym Targów.

Szwedzka literatura jest marką samą w sobie, jej twórcy posiadają nieprawdopodobną umiejętność budowania unikatowego klimatu, gdzie skrzętnie snuta intryga trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Camilla Läckberg, Henning Mankell czy wreszcie Stieg Larsson, twórca kultowej serii kryminałów "Millennium", to zaledwie początek naprawdę długiej listy utalentowanych szwedzkich pisarzy. Nie zabraknie również książek dla dzieci, które od lat - obok kryminałów - stanowią filar szwedzkiej kultury.

Szwecja słynie również z  doskonałego poziomu czytelnictwa. Przeciętny mieszkaniec tego kraju na czytanie książek poświęca aż 20 minut dziennie! Bez wątpienia wpływ na to mają m.in. świetnie funkcjonujące biblioteki. Czy polskie, które znamy, mają szansę przetrwać w obecnej formie w przyszłości? Jak będą wyglądały biblioteki w trzeciej dekadzie XXI wieku? Czy będą z nami rozmawiać i odczytywać intencje i potrzeby użytkowników na podstawie ich zachowań w sieci? Jak się zmienią i jak będą musieli zareagować na to czytelnicy? A może pojęcie biblioteki na stałe zniknie z naszych słowników? Te ciekawe i nurtujące pytania padną podczas Małopolskiego Forum Bibliotek, które odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Na uczestników czekają specjalistyczne panele dyskusyjne,  inspirujące  warsztaty i dziesiątki branżowych spotkań.

Szczegółowe informacje nt. 22. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie: http://ksiazka.krakow.pl/pl/

Źródło: http://ksiazka.krakow.pl/pl/aktualnosci/cos-wiecej-niz-ksiazki.html