Nagroda Literacka Nike 2018 dla Marcina Wichy

  • 08-10-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

7 października 2018 r. poznaliśmy laureata Nagrody Literackiej Nike 2018. Najważniejsze literackie wyróżnienie w Polsce trafiło do Marcina Wichy za "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Publikacja otrzymała także nagrodę czytelników.

Marcin Wicha to eseista i grafik, urodził się w 1972 roku w Warszawie. Jego teksty ukazywały się m.in.  w "Autoportrecie", "Literaturze na Świecie" i "Tygodniku Powszechnym". W tym ostatnim przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze. Autor ksiażek "Jak przestałem kochać design" (2015) oraz "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", napisał również kilka pozycji dla dzieci. Jest laureatem Paszportu Polityki za rok 2017 w kategorii: literatura. Był również nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii esej.

Fabuła "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" opiera się na trudnej relacji, jaka łączyła pisarza z matką. Autor zaczyna snuć swoją opowieść od momentu, gdy po jej śmierci musi uporządkować rzeczy, które po sobie pozostawiła. Ich przeglądanie i decydowanie o dalszym losie, przywołuje przeróżne wspomnienia.

Źródło: http://nike.org.pl/

 

Czytany 484 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij