Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 01-10-2018

Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało zainicjowane w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych (IASL) zrzeszające bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego.

Święto bibliotek szkolnych do 2007 r. tradycyjnie obchodzone było w czwarty poniedziałek października (Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Od tego czasu - decyzją IASL - świętowanie przedłużono do całego miesiąca i obecnie jest to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych będący okazją do tego, aby zainteresować uczniów, nauczycieli i środowisko lokalne działaniami bibliotek oraz podzielić się swymi pomysłami i problemami.

Źródło: SBP