#cojaczytam - konkurs dla uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy

• 10-09-2018

Fundacja Nowoczesna Polska i Wolne Lektury zapraszają uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy do wzięcia udziału w promującym czytelnictwo konkursie #cojaczytam. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz.

Zadanie konkursowe to zaplanowanie i przeprowadzenie - w szkole, bibliotece lub w innym miejscu - kampanii promującej czytelnictwo. Jej treść i forma są dowolne; jak informują organizatorzy narzędziami kampanii "mogą być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy". Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez jury, a twórcom najlepszych przyznane zostaną wartościowe nagrody rzeczowe.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku (od tego dnia opiekunowie mogą zgłaszać uczestników oraz przesyłać dokumentację przeprowadzonej kampanii). Ostateczny termin zgłaszania prac konkursowych to 15 listopada 2018 roku.

Szczegółowe informacje nt. konkursu: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam/

Źródło: Wolne Lektury