Program EtnoPolska - blisko 7 mln zł na lokalne inicjatywy kulturalne

  • 30-07-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Program EtnoPolska - blisko 7 mln zł na lokalne inicjatywy kulturalne NCK

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło 27 lipca 2018 r. nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.

Założeniem programu jest docenienie i upowszechnienie wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego. Podejmowane działania mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nimi, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

W ramach programu EtnoPolska można realizować zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin (uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury), za wartościowe uznaje się także działania związane z inwentaryzacją lokalnych miejsc pamięci, zabytków kultury tradycyjnej i zjawisk zaliczanych do niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Jako że program stanowi odpowiedź na wyraźnie mniejszą możliwość uczestnictwa w obiegu kulturalnym środowisk lokalnych, odległych od dużych aglomeracji, preferowane w nim będą zadania realizowane w środowiskach wiejskich i małych miastach (poniżej 50 tys. mieszkańców).

Wnioski przyjmowane są do 20 sierpnia 2018 r., a składać je mogą organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 10 000 zł (maksymalna 200 000 zł).

Szczegółowe informacje (w tym regulamin i wniosek wzorcowy) na:

https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-interwencje/aktualnosci/etnopolska-blisko-7-mln-zlotych-na-wsparcie-dzialan-lokalnych

Źródło: NCK
 

 

Czytany 380 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij