Oferta szkoleń i warsztatów SBP na wrzesień 2018 r.

• 12-07-2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przygotowało nową ofertę praktycznych warsztatów dla bibliotekarzy. Szkolenia - skierowane do dyrektorów, kierowników jednostek, jak również pracowników zajmujących się kontrolą zarządczą w bibliotekach, osób pracujących na co dzień z dziećmi, młodzieżą, seniorami oraz tych, którzy chcieliby wykorzystać interaktywne narzędzia w ramach usług informacyjnych oferowanych przez instytucje kultury - ruszą już we wrześniu.

17 września 2018 r.
Warsztaty "Metody pracy z czytelnikiem w wieku dojrzałym. Międzypokoleniowa transmisja wartości", które poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz pozwolą uczestnikom rozwinąć umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć z osobami w wieku dojrzałym oraz pokażą różne techniki pracy twórczej na bazie odpowiednio dobranej literatury.

18 września 2018 r.
Celem szkolenia "Rozwijanie procesów myślowych ucznia w toku lekcji. Metody stymulacji pamięci i rozwoju intelektu" prowadzonego przez dr Wandę Matras-Mastalerz jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu stosowania różnorodnych metod stymulacji pamięci, wzmacniania koncentracji oraz doboru technik pracy umysłowej z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Uczestnicy warsztatów otrzymają bogaty zestaw materiałów do samodzielnego wykorzystania.

21 września 2018 r.
Warsztaty "Library 2.0. Interaktywność i mobilność mediów a działalność informacyjna bibliotek", które poprowadzi dr Grzegorz Gmiterek dostarczą uczestnikom wiedzy dotyczącej funkcjonowania biblioteki w świecie mediów społecznościowych, kultury konwergencji oraz mobilnych urządzeń, treści i aplikacji. Uczestnicy poznają także wybrane interaktywne narzędzia, które pracownicy bibliotek mogą z powodzeniem wykorzystywać w ramach oferowanych przez te instytucje usług informacyjnych.

27 września 2018 r.
Warsztaty "Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w bibliotece" skierowane są do kierowników jednostek, jak również pracowników zajmujących się kontrolą zarządczą w bibliotekach. Poprowadzi je dr Łukasz Wojciechowski, który odpowie m.in. na pytania czym jest kontrola zarządcza, jaka jest jej idea oraz w jaki sposób należy ją wdrożyć i prowadzić.

Szczegółowe informacje nt. szkoleń i zapisy na: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=20533&prev=1

Źródło: SBP