"Praktyka dla praktyka" - program wymiany (dla) bibliotekarzy

• 05-07-2018

Program "Praktyka dla praktyka" to inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, której celem jest umożliwienie pracownikom bibliotek poznawania specyfiki pracy różnych placówek bibliotecznych w trakcie tygodniowych wymian. To niepowtarzalna okazja zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na "zastępstwo".

W ramach "Praktyki dla praktyka" 2018 - do której nabór ruszy 23 lipca - zrealizowanych zostanie 14 wymian. Potencjalni kandydaci - praktycy będą mogli zgłaszać się do: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.

Szczegółowe informacje nt. programu: http://praktykadlapraktyka.pl/

Źródło: Praktyka dla praktyka

Czytany 46 razy Ostatnio zmieniany 09-07-2018