"Globalna Wizja" – wstępny raport z debaty o przyszłości bibliotek

• 25-06-2018

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA prowadzi ogólnoświatową debatę pod nazwą "Globalna Wizja" na temat transgranicznej współpracy bibliotekarzy - po serii warsztatów regionalnych na wszystkich kontynentach i zakończeniu etapu konsultacji internetowych (w których wzięło udział ponad 31 tysięcy osób i instytucji), eksperci IFLA przygotowali wstępną wersję raportu nt. przyszłości bibliotek.

Dokument zawiera dziesięć najważniejszych wyzwań oraz możliwości stojących przed bibliotekarzami. Jest wynikiem dyskusji obejmującej osoby związane z bibliotekarstwem w 190 krajach, a jego tłem są określone przez Organizację Narodów Zjednoczonych Cele Zrównoważonego Rozwoju w perspektywie realizacji Agendy 2030.

Tekst raportu - w wersji anglojęzycznej - dostępny jest na stronie: https://www.ifla.org/node/11905

Źródło: Biblioteka Narodowa

Czytany 191 razy Ostatnio zmieniany 25-06-2018