"Baśnie i legendy polskie w komiksie" - projekt edukacyjny dla bibliotek

• 19-06-2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza bibliotekarzy bibliotek publicznych, pedagogicznych, szkolnych i innych oraz pracowników ośrodków kultury do udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym "Baśnie i legendy polskie w komiksie".

Celem projektu jest podniesienie kompetencji bibliotekarzy i zdobycie przez nich nowych umiejętności umożliwiających podjęcie działań w zakresie animacji czytelnictwa dzieci i młodzieży, zwłaszcza takich, które przyciągną młodych czytelników do biblioteki, rozbudzą ich aktywność artystyczną oraz twórcze myślenie. Dodatkowo bibliotekarze zwiększą swoje kompetencje w zakresie przygotowywania materiałów promujących przeprowadzane w bibliotece wydarzenia.

Inicjatywa będzie realizowana w czterech etapach:

1. Dwa kursy online na platformie e-learningowej SBP: "Tworzenie komiksów" (20 godzin, termin: 16 lipca - 6 sierpnia 2018 r.), "Projektowanie w Canva" (20 godzin, termin: 6 - 27 sierpnia 2018 r.).
  2. Warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży przeprowadzone w bibliotekach przez bibliotekarzy biorących udział w projekcie.
  3. Przeprowadzenie w bibliotekach biorących udział w projekcie konkursu dla dzieci i młodzieży pn. "Baśnie i legendy polskie w komiksie".
  4. Powołanie komisji konkursu, wyłonienie zwycięzców, opublikowanie najlepszych prac konkursowych na portalu SBP na podstronie dedykowanej projektowi.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=20418&prev=1

Źródło: SBP

Czytany 160 razy Ostatnio zmieniany 20-06-2018