Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

  • 12-06-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek https://bookcrossing.pl/

12 czerwca 2018 r. to Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Organizowane z inicjatywy Fundacji Bookcrossing Polska ma zachęcać nie tylko do czytania, ale i do pozostawiania książek w miejscach publicznych.

Idea "uwalniania książek" (tzw. bookcrossingu) narodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2001 roku Ron Hornbaker, z zawodu programista komputerowy, założył stronę internetową www.bookcrossing.com promującą pomysł nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych (tzw. półkach bookcrossingowych) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

W Polsce bookcrossing pojawił się w 2003 roku. Inicjatorką i współorganizatorką corocznego Święta Wolnych Książek jest Jolanta Niwińska, która natknąwszy się na artykuł o pomyśle Hornbakera postanowiła zaszczepić tę ideę w naszym kraju. 6 kwietnia 2004 roku polscy bookcrosserzy obchodzili pierwsze Święto, a dziś w każdym większym polskim mieście znaleźć można półki z wolnymi książkami. Lokalizację tych wyjątkowych bibliotek - jak i listę dostępnych tytułów – sprawdzić można na stronie http://bookcrossing.pl.

Źródło: https://bookcrossing.pl/

 

Czytany 359 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij