IV Noc Bibliotek z rekordową liczbą zgłoszonych bibliotek

• 08-06-2018
IV Noc Bibliotek  z rekordową liczbą zgłoszonych bibliotek nocbibliotek.org

9 czerwca 2018 r. pod hasłem "RzeczpospoCzyta" odbędzie się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. To wieczorno-nocne wydarzenie w niekonwencjonalny sposób promujące czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

W ten wyjątkowy dzień (i noc) biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Do Nocy Bibliotek zgłosiła się już rekordowa liczba placówek – ponad 1850 (i wciąż dołączają nowe), akcja wyszła także poza Polskę - uczestniczyć w niej będą m.in. biblioteki w Santiago de Compostela, Streatham Tate Library w Londynie, Obwodowa Biblioteka dla dzieci we Lwowie, Biblioteka w Saratowie w Rosji i w Mississaudze w Kanadzie.

Mapa bibliotek biorących udział w akcji wraz z programami lokalnych wydarzeń dostępna jest na:

nocbibliotek.org/mapa

Źródło: SBP