"Mała książka – Wielki Człowiek" – wyprawki czytelnicze dla bibliotek

• 06-06-2018
"Mała książka – Wielki Człowiek" – wyprawki czytelnicze dla bibliotek Instytut Książki

Instytut Książki po pierwszych sukcesach projektu "Mała książka - Wielki Człowiek" realizuje kolejny jego etap oparty na doświadczeniach brytyjskiego projektu Bookstart i promujący celebrację czasu spędzanego z dziećmi, treść czytanych książek, atmosferę bliskości i towarzystwo literackich przyjaciół. Druga odsłona akcji skierowana jest do rodziców i dzieci (tym razem trzylatków) oraz bibliotek.

Do dnia 18 czerwca 2018 r. na stronie www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/ przyjmowane są zgłoszenia placówek, które chcą włączyć się do projektu i od września br. przekazywać trzyletnim czytelnikom specjalnie przygotowane wyprawki zawierające książkę "Pierwsze wiersze dla…", broszurę informacyjną dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek (przyznawanych za kolejne wizyty w bibliotece i wypożyczenie książek z księgozbioru dziecięcego).

Udział w projekcie dostępny i bezpłatny dla wszystkich grup beneficjentów tj. bibliotek, rodziców i dzieci.

Dodatkowe informacje (i formularz zgłoszeniowy) na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

Źródło: Instytut Książki