III edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

  • 06-06-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
III edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam" "Biblioteka w Szkole"

Flashmob? Książkowa manifestacja? Piknik? W startującej 8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00  III edycji projektu "Jak nie czytam, jak czytam" wszystkie pomysły na wspólne czytanie są dozwolone. Chęć uczestnictwa w organizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w Szkole" akcji zgłosiło już blisko 2000 bibliotek szkolnych i publicznych.

Celem jest pokazanie, że - wbrew powszechnej opinii - młodzi ludzie czytają książki, a lektura to przyjemność, rozrywka i zabawa, a nie jedynie szkolny obowiązek. Jak podają organizatorzy, w zeszłym roku we wspólnym czytaniu udział wzięło 459 tysięcy osób. Formuła uczestnictwa w akcji jest dowolna, czytano więc w parkach, w szkołach, na boiskach, w centrach handlowych, w warszawskim metrze, a nawet na Giewoncie. Organizowano także flashmoby, rodzinne pikniki czy publiczne marsze z książkami, transparentami i hasłami głoszonymi przez megafony.

Na stronie www.czytamy.org znaleźć można zbiór pomysłów i praktycznych informacji dla bibliotek, które chcą się jeszcze włączyć do akcji, jest również mapa, na której można sprawdzić gdzie w pobliżu organizowane jest wspólne czytanie.

Źródło: https://www.czytamy.org/

 

Czytany 242 razy Ostatnio zmieniany 06-06-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij