XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom "Czytanie łączy"

• 04-06-2018
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom "Czytanie łączy" Fundacja ABCXXI

Trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w ramach którego w dniach 2-10 czerwca 2018 r. pod hasłem "Czytanie łączy" w całej Polsce odbywają się wydarzenia związane z działalnością czytelniczą: festyny, konkursy artystyczne i literackie, spotkania autorskie, przedstawienia i zabawy.

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Fundacja zachęca do kreatywnego korzystania ze scenariuszy zajęć i materiałów ilustracyjnych dostępnych na stronie kampanii (w tym zeszytu "Czytanie łączy pokolenia", który wypełniony wspólnie przez dziadków, babcie i wnuków, stworzy niepowtarzalną kronikę rodzinną), a także do uczestnictwa w czwartej Nocy Bibliotek współorganizowanej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w dniu 9 czerwca. Do tegorocznej edycji nocy Bibliotek zatytułowanej "RzeczpospoCzyta" zgłosiło się ponad 1800 placówek z całej Polski, które w ten wyjątkowy dzień i noc czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Źródło: Fundacja ABCXXI