9. Warszawskie Targi Książki

• 15-05-2018

Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń - tak zapowiadają się 9. Warszawskie Targi Książki, największe międzynarodowe wydarzenie tej branży w Polsce. W trakcie czterech targowych dni (17-20 maja 2018 r.) wszyscy miłośnicy słowa drukowanego będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców z kraju i ze świata, zakupienia książek i uczestniczenia w wielu wyjątkowych wydarzeniach – spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach,  lekcjach literatury i historii, konkursach czy wystawach.

Dla gości branżowych tj. wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i drukarzy przygotowano liczne spotkania, debaty i warsztaty we współpracy z Polską Izbą Książki, Polskim Towarzystwem Wydawców Książek, Biblioteką Narodową, Fundacją Legalna Kultura (m.in. szkolenie z zasad wykorzystywania utworów chronionych w działaniach promocyjnych), Instytutem Książki i sekcją IBBY (spotkania dotyczące książek dziecięcych i ich roli w kształtowaniu nawyków czytelniczych).

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególne miejsce w programie Targów zajmie tematyka powiązana z tym wydarzeniem - organizatorzy planują m.in. pokazać jak zmieniła się Polska przez ostatnie 100 lat w sferze kultury, języka, literatury. Nowością na 9. WTK będą strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej i fantastycznej, a także popkulturze i tematyce górskiej.

Szczegółowy program 9. WTK dostępny jest na stronie: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

Źródło: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/, Instytut Książki