VII edycja konkursu stypendialnego dla bibliotekarek im. Olgi Rok

  • 14-05-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Wystartowała siódma edycja konkursu stypendialnego dla bibliotekarek w ramach Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Termin składania wniosków mija 9 lipca 2018 r.

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju osobistego kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i docenienie roli, jaką biblioteki - i zatrudnione w nich kobiety - odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności lokalnych, których częścią jest biblioteka.

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: placówka biblioteczna jednoosobowa oraz placówka biblioteczna wieloosobowa. Wysokość rocznego stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł. Podczas oceny wniosków Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki (szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności) oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach. 

Szczegółowe informacje - w tym regulamin konkursu i wniosek - dostępne są na stronie: http://projektbabcia.pl/

Źródło: http://projektbabcia.pl/

 

Czytany 246 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij