26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych w roku 2018 - nabór wniosków

• 27-04-2018

W dniu 24 kwietnia 2018 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. dla poszczególnych bibliotek publicznych. Podział środków został zaproponowany przez wojewódzkie biblioteki publiczne i zaakceptowany przez Zespół Sterujący ds. Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz Dyrektora Biblioteki Narodowej.

Nabór wniosków do Priorytetu 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowanego w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" trwać będzie do 25 maja 2018 r. Budżet Priorytetu na rok 2018 wynosi 26,5 mln zł.

Szczegółowe informacje o Priorytecie, wykaz bibliotek z przyznanymi kwotami oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej BN w zakładce "zakup nowości wydawniczych do bibliotek": http://www.bn.org.pl/dla-bibliotekarzy/zakup-nowosci-wydawniczych-do-bibliotek/2018

Źródło: SBP