Nominacje do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus

  • 22-03-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Dokładnie 51 książek pisarzy z Polski i zagranicy zostało zakwalifikowanych do 13. edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród nominowanych publikacji znalazł się zbiór opowiadań rzeszowskiego dziennikarza i pisarza Romana Madejowskiego. Wydany w 2017 roku tom "Z krawężnika" zawiera 13 utworów, których akcja rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku w Rzeszowie i okolicach.

W sierpniu jury nagrody wyłoni 14 książek, które znajdą się w półfinale. Siedem pozycji zakwalifikowanych do finału poznamy we wrześniu, w październiku zaś - podczas uroczystej gali we Wrocławiu - ogłoszony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji.

Pełna lista tegorocznych nominacji: http://angelus.com.pl/2018/03/9456/

Angelus jest nagrodą dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności. Do tej pory wyróżnienie otrzymali: Jurij Andruchowycz ("Dwanaście kręgów"), Martin Pollack ("Śmierć w bunkrze - opowieść o moim ojcu"), Peter Esterhazy ("Harmonia calestis"), Josef Skvorecky ("Przypadki inżyniera ludzkich dusz"), Gyorgy Spiro ("Mesjasze"), Swietłana Aleksijewicz ("Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"), Miljenko Jergović ("Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki"), Oksana Zabużko ("Muzeum porzuconych sekretów"), Pavol Rankov ("Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)"), Serhij Żadan ("Mezopotamia"), Varujan Vosganian ("Księga szeptów") i Oleg Pawłow ("Opowieści z ostatnich dni").

Źródło: Onet
 

 

Czytany 299 razy Ostatnio zmieniany 03-04-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij