38% Polaków czyta książki

• 15-03-2018

Biblioteka Narodowa opublikowała wstępne rezultaty dorocznego badania czytelnictwa, z których wynika, że co najmniej jedną książkę w ciągu minonego roku przeczytało 38% Polaków.

Po wyraźnych spadkach przypadających na okres 2004-2008 poziom czytelnictwa w Polsce ustabilizował się na poziomie nieco poniżej 40%. Podobnie stabilna jest liczba tzw. czytelników intensywnych, czyli osób deklarujących czytanie 7 i więcej książek rocznie: w ostatnim pomiarze było ich 9%.

Pełny raport o stanie czytelnictwa w Polsce ukaże się w maju, a tymczasem na stronie Biblioteki Narodowej można zapoznać się m.in. z informacjami dotyczącymi otoczenia czytelników, czytelnictwa polonistów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz zależności między czytaniem książek a preferowanymi źródłami pozyskiwanych wiadomości.

Źródło: http://www.bn.org.pl/w-bibliotece/3413-38%25-polakow-czyta-ksiazki.html