XVII Poznańskie Targi Książki "Pegazik"

  • 13-03-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

W dniach 23-35 marca 2018 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce wydarzenia targowego poświęconego literaturze dla dzieci i młodzieży: XVII Poznańskie Targi Książki "Pegazik" (wcześniej znane jako "Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców").

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że odbywająca się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich impreza łączy zabawę z popularyzacją czytelnictwa. Zaznaczają też, że czytanie książek kształtuje wyobraźnię i wrażliwość dzieci już od najmłodszych lat, a "Pegazik" ma uczyć szacunku dla książki i przyzwyczajać najmłodszych do obcowania z dobrze napisanymi, zilustrowanymi i wydanymi dziełami. Targi są także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń dla pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, pedagogów i psychologów.

W programie imprezy znalazły się liczne spotkania z autorami książek i ilustratorami, warsztaty literackie, teatralne i plastyczne. Organizatorzy w sposób szczególny chcą także upamiętnić twórczość zmarłej w ubiegłym roku Wandy Chotomskiej - poetki, pisarki, autorki ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wydarzenia: http://www.targiksiazki.pl/pl/

Źródło: Instytut Książki
 

 

Czytany 259 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij