Nowe bajki Joanny Papuzińskiej w bibliotece Wolne Lektury

  • 08-03-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

W bibliotece Wolne Lektury zostały udostępnione wyjątkowe publikacje - współczesne adaptacje bajek ludowych, które na zamówienie fundacji Nowoczesna Polska przygotowała Joanna Papuzińska.

Znana autorka literatury dziecięcej, która ma w swoim dorobku wiele ważnych książek dla najmłodszych (takich jak "Nasza mama czarodziejka", "Rokiś", "Asiunia") specjalnie dla Wolnych Lektur stworzyła dziesięć nowych utworów. Powstały one na podstawie tradycyjnych tekstów i nagrań - udostępnionych przez fundację w 2017 roku w ramach projektu "Z naszej bajki" (o którym więcej tutaj) - ale przetwarzają wątki ludowe w taki sposób, by były one atrakcyjne i zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.

Opublikowane utwory można czytać za pośrednictwem strony internetowej, pobrać na swój telefon lub czytnik, a także korzystać z nich dzięki bezpłatnej aplikacji dostępnej na system Android. Wszystkie zasoby zostały udostępnione na wolnej licencji (Licencja Wolnej Sztuki 1.3), która umożliwia legalne i szerokie korzystanie z tekstów każdemu użytkownikowi Internetu.

Więcej informacji na stronie www.wolnelektury.pl.

Źródło: Wolne Lektury
 

 

Czytany 259 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij