Program Literatura - nabór wniosków

• 23-02-2018

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków do programu Literatura mającego na celu podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej. Wnioski przyjmowane będą do 26 marca 2018 r. (limit składanych przez jedną bibliotekę wynosi 4).

W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie, twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży, a także publikacje utrwalające tożsamość kulturową i narodową poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych. Premiowane są także formy dystrybucji wykorzystujące nowe technologie (e-booki, audiobooki).

Szczegółowe informacje nt. programu:

Źródło: MKiDN

Czytany 156 razy Ostatnio zmieniany 23-02-2018