Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2018 - przyjmowanie zgłoszeń

• 22-02-2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2018 - 15.Wystawie Krajowej.

Wydarzenie nie jest konkursem, a jego celem jest wyeksponowanie prywatnych realizacji twórczych środowiska polskich bibliotekarzy.

Przegląd obejmuje następujące kategorie artystyczne:

• Twórczość literacka - utwory drukowane w wydawnictwach zwartych i czasopismach.
  • Twórczość publicystyczna i naukowa, opublikowana w wydawnictwach zwartych i czasopismach (oryginały lub kopie zachowujące wygląd oryginału) oraz w postaci projektów, prezentacji itp.
  • Twórczość plastyczna i dziedzin pokrewnych:

- malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba;

- tkactwo artystyczne;

- rękodzieło artystyczne i użytkowe;

- modelarstwo w wielu dziedzinach;

- fotografia i film, w tym dokumentacja uprawianych form teatralnych;

- edytorstwo książek i czasopism.

• Kolekcjonerstwo tradycyjne, sztuki i inne, merytorycznie opracowane do ekspozycji.
  • Muzyka - możliwość krótkiego koncertu podczas wernisażu wystawy lub odtworzenie przesłanych utworów z nośników elektronicznych DVD/CD.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia 2018 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Przeglądu (i zgłoszeń) dostępne są na stronach:

Źródło: SBP

Czytany 285 razy Ostatnio zmieniany 22-02-2018